Časté dotazy
Co se stane, když vypadne proud? Začne poslední nastavený program od začátku?
- Pískové filtrace
U většiny pískových filtrací INTEX začne poslední nastavený program od začátku. Pouze u pískových filtrací vyrobených v roce 2019 a v prvním čtvrtletí roku 2020 poslední program v nastavení uložený nezůstane. Datum výroby zjistíte na štítku s čárovým kódem, který je obvykle umístěný na základně motoru a je ve formátu: rok, měsíc, den (příklad 20230519).
- Pískové filtrace se solinátorem
Ano, poslední nastavený program začne od začátku, a to u všech typů pískových filtrací se solinátorem INTEX.
- Solinátory
Ano, poslední nastavený program začne od začátku, a to u všech typů solinátorů INTEX.
Mohu použít časovač?
Technicky je to možné. INTEX však žádný časovač nemá v nabídce a nemůže zodpovídat za vhodnost časovačů jiných výrobců.
Mám samotný solinátor INTEX. Bude solinátor fungovat i bez puštěné filtrace?
Ne, solinátor nikdy bez filtrace fungovat nebude. Solinátor nemá vlastní čerpadlo, které by čerpalo vodu z bazénu. Je nezbytné, aby byl solinátor napojený ZA FILTRACÍ a aby byla filtrace zapnutá. Pokud bude solinátor zapnutý bez filtrace, solinátor se nezapne a s největší pravděpodobností se objeví chybové hlášení 90 (nedostatečný průtok vody). Zároveň se však solinátor nepoškodí, jen zůstane nečinný a nebude produkovat chlór.
Mám filtraci se solinátorem INTEX. Bude solinátor fungovat i bez puštěné filtrace?
Pokud nastavíte samotný solinátor, automaticky se zapne i filtrace. Jakmile nastavený čas solinátoru skončí, vypne se i filtrace.
Pokud na filtraci se solinátorem nastavíte solinátor zvlášť například na 4 hodiny a filtraci také zvlášť na příklad na 6 hodin, po uplynutí doby solinátoru bude pokračovat filtrace ve svém programu (tedy ještě 2 hodiny).
Jak dlouho mám nechat solinátor a filtraci puštěné?
Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Vždy záleží na velikosti bazénu, síle čerpadla, počtu osob, které se v bazénu koupou, vnější teplotě, množství dešťových srážek atd. Solinátor produkuje chlór, na ostatní parametry vody (pH, tvrdost - vápník a další minerály, alkalita) nemá solinátor vliv. Vždy doporučujeme hned při prvním napuštění a před spuštěním jakýchkoliv zařízený změřit hodnoty vody testovacími proužky, abyste věděli, z jakých parametrů vycházíte. Zpočátku vodu častěji testujte a dobu filtrace, případně solinátoru, přizpůsobte. V případě potřeby vodu upravte bazénovou chemií.
Další funkce
- Funkce samočištění elektrody solinátoru
Funkce samočištění mění polaritu elektrody v intervale, který zvolíte. Během funkce samočištění elektrody se chlór nadále vytváří. Pokud dojde k výpadku proudu, solinátor si poslední nastavení (polaritu) pamatuje stejně jako dobu, kterou byl v provozu, a když je přívod elektrického proudu obnovený, program samočištění (změny polarity) pokračuje v již načatém cyklu.
- BOOST (= ZVÝŠENÝ VÝKON) na solinátoru
- Indikátor O3 GENERÁTOR na solinátoru s ozónem
Tento indikátor by v optimálním případě svítit neměl. Pokud svítí, indikuje poruchu motoru. Produkt je pak potřeba reklamovat u prodejce, pokud je ještě v záruce. Pokud v záruce není, poptejte náhradní řídící stanici (motorovou základnu).
- Indikátor SERVICE na solinátoru nebo filtraci se solinátorem
Pokud indikátor SERVICE nepřetržitě svítí, s největší pravděpodobností půjde o poruchu desky plošných spojů. Řešením je výměna této desky nebo celé motorové základny. Pokud je přístroj v záruce, reklamujte jej u prodejce.
Pokud indikátor SERVICE bliká, nejspíš se vlhkost dostala do desky plošných spojů. Doporučujeme nechat vyschnout tak, že solinátor či motorovou základnu filtrace se solinátorem překlopíte a necháte vyschnout na slunci po dobu 4 hodin.
Zařízení by vždy mělo být umístěné na dřevěném podstavci.
Neumisťujte filtrace a solinátory do trávy a podobně.